Daňové přiznání pro OSVČ za rok 2023

Kolik to bude stát?

Zkuste si nejprve odpovědět na tyto tři jednoduché otázky.

Mám do 30 vystavených faktur za rok?
ANO, MÁM

Počet mých vystavených faktur za rok nepřesáhl více jak třicet faktur.

Uplatňuji výdaje paušálem?
ANO, UPLATŇUJI

Reálné výdaje neřeším. Jednou za rok se vezme procentuální výše z příjmu a uplatní se v daňovém přiznání, nejčastější varianty jsou 30%, 60%, 80%.

Nemám žádné další příjmy?
ANO, NEMÁM

Moje příjmy se týkají pouze ve vystavování faktur na živnostenské oprávnění.

Bylo tam nějaké NE?

Pokud jste na některou z uvedených otázek odpověděli ne, musíme se vás zeptat na pár dalších informací. Nebude to nic složitého, jen musíme zjistit aktuální situaci vaší fyzické osoby. Zanechte nám na vás kontakt a my se vám co nejrychleji ozveme. K zaslání kontaktu využijte formulář ZDE.

Na vše odpovíte ANO?

Odpověděli jste na všechny uvedené otázky ano? Skvělé, pojďme se do toho pustit. Jedná se o nejjednodušší variantu daňové přiznání, proto celková cena včetně zpracovaných přehledů pro sociální a zdravotní pojištění bude 1 990 Kč. Níže si přečtěte jaký bude následující postup.

Jaký bude postup?

Pojďme se do toho společně pustit. Zde vám popíšeme jednotlivé kroky.

1

Zanechte nám na vás kontakt

A my vám obratem zašleme podrobný návod pro přípravu podkladů k vašemu daňovému přiznání a přehledům pro sociální a zdravotní pojištění.

2

Příprava podkladů

Příprava podkladů bude primárně na vás. Dle zaslaného návodu bude potřeba nachystat dokumenty, bez kterých bychom formuláře nedokázali zpracovat. Pro představu jedná se o výši ročních příjmů, přehledu záloh pro sociální a zdravotní pojištění, dokumentů ohledně hypotéky, pojištění, odběrů krve, slev na děti, na manželku, studenta, zdravotní postižení, apod.

3

Předání podkladů

Pokud jsou z vaší strany podklady pro zpracování nachystané, stačí nám je předat. Jakou formou již záleží na vás. Může to být emailem, skrze úložiště, osobně nebo i poštovním holubem.

4

Vyhotovení dokumentů

Veškeré vámi dodané podklady projdeme a zkontrolujeme. Na základě toho zpracujeme všechny potřebné formuláře pro úspěšné zakončení roku, a to:

- Daňové přiznání
- Přehled o příjmech a výdajích OSVČ za rok 2023 (sociální pojištění)
- Přehled OSVČ pro rok 2023 (zdravotní pojištění)

5

Zaslání předběžných výsledků a vystavení faktury

Dle dohody vám zašleme informaci, jaké jsou výsledky (nedoplatky/přeplatky) na daňovém přiznání a přehledů sociálního a zdravotního pojištění. Zároveň od nás obdržíte fakturu na částku 1 990 Kč za naše služby.

6

Uhrazení a odeslání

Po obdržení úhrady za naše služby vám zašleme vyhotovené dokumenty, které buď odešlete samostatně skrze datovou schránku nebo nám do ní poskytnete přístupy a my odešleme za vás. Společně obdržíte informaci o případných nedoplatcích s příkazem k úhradě.

Pro letošek máte hotovo

Věříme, že jste byli s našimi službami spokojení a budeme se těšit na vás zase příští rok.